Anasayfa » FDA ONAYLARI » MART 2018 FDA ONAYLARI

MART 2018 FDA ONAYLARI

Hematoloji Onkoloji grubundaki hastaların tedavisinde kullanılan ilaçların Mart 2018 FDA onayları sitemizde yayınlandı. Mart ayında 3 hematolojik kanser tedavisinde kullanılan ilaca FDA tarafından onay verildi.

FDA, B hücreli prekürsör birinci veya ikinci tam remisyonda minimal rezidüel hastalık (MRD) oranı daha ≥% 0.1 olan akut lenfoblastik lösemili (ALL) yetişkin ve pediatrik hastaların tedavisi için blinatumomab (Blincyto, Amgen Inc.) tedavisine hızlandırılmış onay vermiştir (29 Mart 2018)

FDA 1 yaş ve üzerindeki pediatrik hastalar için yeni tanı philedelphia kromozomu pozitif kronik faz Kronik Myeloid Lösemide (Ph + CML-CP) veya Ph + CML-CP’ye dirençli veya önceden tirozin-kinaz inhibitör (TKI) tedavisine intoleran) nilotinib (TASIGNA, Novartis Pharmaceuticals Corporation) tedavisine onay vermiştir  (22 Mart 2018)

FDA, önceden tedavi edilmemiş evre III veya IV klasik erişkin Hodgkin lenfomalı hastalarda brentuximab vedotin (Adcetris, Seattle Genetics, Inc.) tedavisinin kemoterapi ile birlikte kullanılmasını onayladı. (20 Mart 2018)

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi:
Wordpress Tema indir